SEO Uzmanı

Bir SEO Uzmanı; web sitenizi Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarına ve ziyaretçilere göre en uygun hale getirip, arama motorlarında mümkün olan iyileştirme çalışmalarını yapar. Sizin adınıza web sitenizde takip, analiz, değerlendirme, uygulama ve raporlama gibi bir çok süreçlerin ilerlemesini sağlayan uzman kişiye SEO Uzmanı denilmektedir.

Neden Seo Uzmanı ile Çalışmalısınız?

Profesyonel bir seo uzmanı işletmenize ve hizmet alanınıza ait anahtar kelimelerle google gibi arama motorlarında iyi bir sıralamaya sahip olmanızı sağlar.

Eğer bir marka sahibiyseniz, web sitenizin kullanışlılığı, google optimizasyonu işletmenizin hedeflerine ulaşabilmesi açısından önem taşımaktadır. Detaylı bilgi ve seo danışmanlığı ile ilgili merak ettikleriniz için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz .

SEO nedir?

SEO sözcük açılımı olarak Search Engine Optimization, yani arama motoru optimizasyonudur. SEO, kullanıcıların çeşitli arama motorlarında (google, yandex, vb..)gerçekleştirdiği aramalarda sitelerin sıralanmasına olanak veren algoritmaların tümüne verilen addır. Web sayfalarının arama motorlarında üst sıralara yükselmesi amacıyla yapılan çalışmaya SEO adı verilir. Google da dahil olmak üzere tüm arama motorları seo uyumu olmayan web sitelerini sıralamalarda ön plana çıkarmaz. Bu da sitenizin doğal olarak markanızın görünürlüğünü düşürür, ve potansiyel müşterilerinize erişiminizi zorlaştırır. Seo markanıza yapacağınız uzun vadede büyük avantajları olan karlı bir yatırımdır. Bir SEO Uzmanı tarafından yapılan SEO çalışması, web sayfanızın arama motorlarının standartlarına uyumlu hale getirerek web sitenizin üst sıralara erişmesine olanak verir.

SEO Nedir? Nasıl Yapılır?
Seo Çalışması Uzmanı

SEO Çalışması Yaptırmanın Avantajları ve Faydaları Nedir?

Bütün tarayıcılar, SEO uyumu yapılmış web sayfalarını sorun oluşturmadan açar.
SEO çalışması ile sayfa boyutları düşürülür böylece otomatik olarak sunucu maliyeti de düşmüş olur.
Web sayfanız tüm elektronik cihazlarda sorun yaşamadan açılır.
Sayfanızın organik ziyaretçi sayısı artış gösterir.
Firmanızın potansiyel müşterileriniz tarafından görünürlüğü yükselir.
Müşteri edinme kapasiteniz zamanla artar maliyeti ise zamanla düşer.
Müşteri portfoyünüzün genişlemesine olanak sağlar.
Farklı çevrelerden insanların web sitenize erişimi sağlanmış olur böylece gelişmiş bir müşteri popülasyonunuz olur.
Zararlı yazılımlar için teknik takip ve destek sağlanmış olur.
HTTPS protokolü ile kullanıcıların güvenliği sağlanmış olur.

SEO Danışmanlığı

Markanızın internet ortamındaki popülaritesini arttırmak ve kalıcı kurumsal müşterilere dijital ortamda ulaşmak istiyorsanız bizlerden seo danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz..

Sizde Kurumsal Seo Uzmanı ile Çalışarak Google’da Üst Sıralarda Yer Alın

Web sitesiniz ile hedeflediğiniz anahtar kelimeler üzerinden rakiplerinizden daha üst sıralarda yer alırsanız, web sitenizin ziyaretçi kitlesi rakiplerinize oranla daha fazla olur. Hitap ettiğiniz kitle ve asıl geri dönüş almak istediğiniz kullanıcıların sayısı da fazla olur. Kaliteli, okunabilir içeriklerin oluşturulması bölgesel ve ulusal anlamda kitlenizin size en kolay yoldan bulması demek, web sitenizin popülaritesini artırmakla beraber google botları tarafından çokça sık ziyaret edilmenizi ve hedeflediğiniz kelimelerin sorgulama sonuçlarında yer almanızı sağlayacaktır.
Teknik SEO Nedir?
Site İçi Seo nedir, nasıl yapılır?

Site içi seo; html kodunun ve web sayfasının içeriğinin seo uzmanı tarafından optimize edilmesi işlemidir. Web sitelerini arama motorlarında görünür kılmak için yapılan teknik çalışmalardır. Bu teknik çalışmalar; görsel düzen ve içerik, başlıklar, anahtar kelimeler, sayfa yönlendirmeleri, site düzenidir. Bütün bu teknik çalışmalar web sitenizin görünürlüğünü arttırmaya yönelik yapılan teknik çalışmalardır.

Site içi seo’nun amacı;

İçeriğinizin, arama motorları tarafından bulunabilmesi, sayfanızdaki içeriğin hedeflediğiniz keywordsler için sıralanacak şekilde optimize edildiğinden emin olmaktır. Sayfaların kendine has belirli bir teması olmalı. Ürün temasının belirlenen keywordslerle eşleşmemesi halinde belirli bir anahtar kelimesi kümesi için ayrı bir sayfanın oluşturulması durumu ortaya çıkabilir.

İçeriğin oluşturulurken, üst başlığın açıklamanın ve alt başlıkların optimize edilmesi gerekir. Sayfa ziyaretçilerinin aradıklarını bulabilmesi için başlık etiketindeki ve açıklamadaki içeriğin doğru bir şekilde tanıtılması gerekmektedir.
Arama motorlarında üst sıralarda yer almak için gerekli diğer detaylar; html kodlaması, anahtar kelime analizi, içerik optimizasyonu gibi site içi optimizayona dahil olan diğer çalışmalardır.

Site dışı seo nedir, nasıl yapılır?

Site Dışı SEOSite dışı seo, bir web sayfasının arama motorlarında üst sıralarda yer alması amacı ile gerçekleştirilen profesyonel reklam çalışmalarıdır.
Yani site dışı seo, web sitenizi etkileyen dışsal unsurlardır. Bunlar ;

  • Backlinkler,
  • Google ads,
  • Sosyal medya reklamları,
  • Hesap yönetimi, gibi dış optimizasyon grubuna girmektedir.

Site dışı seo çalışması, sitenizin dolayısıyla markanızın kurumsal imajı açısından önem arz etmektedir. Bu nedenle kaliteli ve özgün içeriklerin kullanılması siteniz için destekleyici bir etki yaratacaktır.

Site dışı seo yapılırken nelere dikkat edilmeli?
  • Özgün ve kaliteli içerik kullanımına dikkat edilmeli,
  • Kopya içerik tercih edilmemeli,
  • Arama motorlarının amaçları insanlara güvenilir ve işe yarar bilgiler sunmaktır. Böylelikle sizinde amacınız içeriğinizde güvenilir özgün ve kaliteli bilgiler sunmak olmalı ki size artı puan kazandırsın.

Teknik Seo Nedir, Nasıl Yapılır?

Teknik seo, seo uzmanı tarafından web sitelerinin altyapılarının kontrol edilip belli bilgiler ışığında yapılan planlı çalışmalardır. Seo uzmanı teknik seo kapsamında ;

Sunucu , sayfanın hızı, sayfa ve url yapısı ve sitenin botlar tarafından sağlıklı bir şekilde indekslenebilmesini sağlama gibi konularda destek verir.

Teknik SEO Nedir?
SEO da sıkça sorulan sorular

Google SEO Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

SEO Nedir?

SEO” sözcük açılımı olarak (Search Engine Optimization), yani Arama Motoru Optimizasyonudur. SEO, kullanıcıların çeşitli arama motorlarında (google, yandex, vb..)gerçekleştirdiği aramalarda sitelerin sıralanmasına olanak veren algoritmaların tümüne verilen isimdir. Web sayfalarının arama motorlarında üst sıralara yükselmesi amacıyla yapılan çalışmaya SEO adı verilir.

SEO Uzmanı Kime Denir?

SEO Uzmanı; web sitenizi Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarına ve ziyaretçilere göre en uygun hale getirip, arama motorlarında mümkün olan iyileştirme çalışmalarını yapar. Sizin adınıza takip, analiz, değerlendirme, uygulama ve raporlama gibi bir çok süreçlerin ilerlemesini sağlayan uzman kişiye SEO Uzmanı denilmektedir.

SEO Uzmanı Ne İş Yapar?

Bir SEO uzmanı; web sitenizi hedef kitlesine uygun ve doğru anahtar kelimelerle arama sonuçlarında ilk sıralarda çıkmasını sağlayabilen kişidir. SEO uzmanı, web sitesinizi ziyaret eden ziyaretçilere en iyi biçimde hitap edebilmek için düzenlemeler ve arama motoru sonucuna yönelik iyileştirme çalışmaları yapan kişidir.

SEO Danışmanlığı Hizmeti Nedir?

SEO danışmanlığı hizmeti kısa sürede, web sitenizin arama motorunda ilk sıralarda yer almasını sağlamaktır. SEO danışmanlığı hizmeti olmadan yapılacak olan işlemler uzun süreli ve başarı oranı düşüktür.

SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Google arama motoru her yıl yeni kriterler belirler, üst sıralarda yer almak isteyen web siteleri bu kriterlere uymak zorundadır. SEO çalışması ise bu kriterlerin uygulanması ile mümkün olmaktadır. Web sitenizin üst sıralarda yer alması için yüzlerce kriteri hatasız yerine getirmeniz gereklidir. İşin özünde ise iyi bir reklam stratejisi oluşturmak gerekir. SEO çalışması genel anlamıyla, reklam yapmaktır. Anahtar kelime analizi, rakip site analizi, görsel ve yazınsal içeriklerin düzenlenmesi, SEO çalışması için yapılan çalışmalardan bir kaçıdır sadece.

Garantili SEO Çalışması yapılabilir mi?

Çalıştığınız hiç bir SEO Uzmanı yada Ajans Size başarı %100 başarı garantisi veremez. Sebebi Google ın her sene hatta zaman zaman aylık dönemlerde değişen kriterlerdir. Arama motorların değerleri kriterleri sürekli olarak değişkenlik göstermektedir..SEO uzmanı olarak hizmet verenler, güncel olan kriterleri takip eder ve çalışmalarını ona göre uygulamaya geçirirler. Biz size performans garantisi verebiliriz. bu da sitenize giren ziyaretçi sayısını arttırmak dolayısıyla satışlarınızı arttırmaktır.

SEO Çalışması Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Bu soruya kesin bir tarih vermek zordur. Google’ın şu anda 200’den fazla kriteri bulunmaktadır ve bu kriterler dönem dönem değişkenlik gösterir. Ancak daha önceki çalışmalarımıza dayanarak şunu belirtebiliriz ki, ilk 90 günlük dilimde uzun kuyruk anahtar kelime yapısında olan bir çalışmada başarıya ulaşabiliyoruz. Ayrıca, 180 günlük zaman diliminde rekabete dayalı arama kelimelerinde performans sağlayabiliyoruz.

SEO zaman alan bir çalışmadır ve bu zamanın stratejisinin iyi belirlenmesi gerekir. Biz bu konuda sizlere en iyi hizmeti sunuyoruz.

Neden SEO Çalışması Yaptırmalıyım?

Profesyonel SEO çalışması yaptırdığınızda, web siteniz istenilen kelimelerde arama motorlarında ilk sıralarda yer alır. Böylece web sitenizin trafiği artar ve daha fazla ziyaretçiye ulaşırsınız.Web siteniz ne kadar çok ziyaretçi alırsa, müşteri sayınızda doğal olarak artar ve satışlarınızı yükseltmiş olursunuz

SEO Analyst Kimdir, Ne İş Yapar?

SEO Analyst; web sayfalarınızı manuel işlemlerle ya da yardımcı SEO araçlarından yararlanarak arama motorları (Google, Yandex vs.) için optimizasyon yapan, raporlar hazırlayan ve hedef kitleniz için SEO stratejisi hazırlayan kişidir.

SEO uzmanı ne kadar maaş alır?

SEO uzmanlığı maaşı başlangıç miktarı 3.000 TL dolaylarındadır. SEO uzmanının çalıştığı firmaya sağladığı fayda ile maaş artışı doğru orantılıdır. SEO uzmanı olma hedefi olan bireyler için ise mesleğe giriş maaşı 3000 – 3500 TL aralığında değişkenlik gösterir.

Dijital Dünyada Trendleri Yakalayın !

Doğru ve Güvenilir Bir Adım Atmanız İçin Buradayız...

[]
1 Step 1
Telefon Numaramız : 0(543) 535 15 13
veya
Bize Yazın Biz Size Ulaşalım

(isteklerinizin sağlıklı değerlendirilebilmesi için alanları eksiksiz doldurun.)

keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
WhatsappTelefon