Google Ads Reklam Uzmanı

Google Ads (Adwords) uzmanı markanızın yeni müşterilere ulaşması için doğal olarak kar oranlarınızı daha fazla artırmak için gerekli çalışmaları yapar.

Google (Adwords) Ads Nedir?

Google ads, markanızın reklamlarını göstermenize yardımcı olan sanal bir pazarlama yoludur. Yani işletmenize ait olan hizmetlere ya da ürünlere ihtiyacı olan ve onlara ulaşmak isteyen kullanıcıların sağlıklı bir şekilde ulaşmasını sağlayan bir yapıdır. Google şu anda 1 milyonu aşkın kullanıcısıyla ülkemizde ve dünyada en çok tercih edilen arama motorudur.
Belirli kriterler gerçekleştirildiğinde google adwords reklamları ile her kesimden ve her bütçeden işletmenin potansiyel müşterilerine ulaşması mümkün kılınmaktadır. Özellikle hedef kitlenin yapacağı aramaların ve kullanacağı keywordslerin iyi analiz edilmesi gerekmektedir. Google adsle markanıza uygun maliyetle potansiyel müşterilere ulaşma imkanı sağlayabilirsiniz.

Google Adwords Nedir?
Adwords Uzmanı

Google Ads (Adwords) Uzmanı

Milyonlarca kullanıcıyı bünyesinde barındıran google, markanız içinde doğal bir müşteri popülasyonunu içerisinde barındırıyor. Adwords uzmanı da tam olarak sizin bu potansiyel müşteri ağına ulaşmanız için size yol gösterecek ve gerekli çalışmaları yapacak olan profesyonellerdir.

Google Ads (Adwords) Uzmanı Ne Yapar?

Markanızın yeni müşterilere ulaşması için doğal olarak kar oranlarınızı daha fazla artırmak için gerekli çalışmaları yapar.
Markanızın daha fazla müşteriye hitap etmesini istiyorsanız, google üzerinde gerekli analizleri yapıyor olmanız gerekmektedir. Dijital kanalda en fazla internet reklamının yapıldığı platform googledır. Bu sebeple markanızı bilinir ve görünür kılmak için önemli bir role sahiptir. reklam için ayırdığınız bütçenizin kar ve zaman açısından size maksimum performansı sağlaması için bu çalışmaların profesyonel adwords uzmanları tarafından yapılması gerekmektedir. Çünkü son yapılan güncellemelerle birlikte google adwords daha da karmaşık bir yapıya geçmiştir.

Reklam Bütçesi Nasıl Belirlenir?

Reklam bütçenizi ve reklam sürenizi istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz.
Profesyonel ekibimizle birlikte sektörünüz içerisinde rakip analizinizi yaparak harcamanız gereken minimum tutarı belirleyerek sizlere yardımcı olmaktayız. Böylelikle sektörünüzdeki aktif rekabet durumuna göre bir bütçe seçebiliyorsunuz.

Adwords Avantajları

Google Adwords Hizmetinin Sunmuş Olduğu Avantajlar

Doğru anahtar kelimelerle müşterilerinizin karşısına çıkın.
Potansiyel müşterileriniz sizinle iletişime geçtiği noktada ödeme yapın.
Kendi bütçenizi kendiniz belirleyin.
Bütçe kontrolünü elinizde tutun.
Reklam detaylarınızı sunulan raporlarla takip edebilirsiniz. Örneğin kaç kişi web sayfanızı ziyaret etti, ya da kaç kişi iş telefonunuzu aradı görebilirsiniz.
Reklam performansınızı kontrol edin. Örneğin; reklamlarla birlikte ne kadar satış yaptığınızı, hangi kelimenin bütçeden ne kadar harcadığını ve karşılığında ne kadar kar sağladığını görebilirsiniz.
Ürünleriniz ve hizmetleriniz için nokta atışı ziyaretçi trafiğine sahip olursunuz.
Doğru yapılandırma çalışmaları ile minimum bütçeden maximum performans elde edersiniz.

Hedeflerinize Ulaşabilmek İçin ..

Google reklam hedeflerine ulaşabilmek için çalışmaların amaca yönelik yapılması gerekmektedir.
Amaç daha fazla ziyaretçi trafiği ve müşteri dönüşü ise reklam hesabında akılda kalıcı ve dikkat çekici metinlerin kullanılması gerekmektedir.
Müşterilerinize ulaşmak için farlı kanalları kullanabilirsiniz;

  • Arama Ağı İçin Metin Tabanlı Reklamlar
  • Alışveriş Reklamları – Google Reklamları Sonuçları
  • Web Sitelerindeki Grafik Görüntülü Reklamlar
  • Banner Reklamları
  • Görsel ve İşitsel Reklamlar ( YouTube Video Reklamları )
  • Uygulama İçi Mobil Reklamlar

ile potansiyel müşteriler web sayfanıza yönlendirilmiş olur.

Google Arama Ağı Reklamları (Google Ads Metin Reklamları)

Google Metin Reklamları

Normal bir metin reklamı üç temel unsurdan oluşmaktadır.

  • Başlık
  • Açıklama
  • URL

İyi bir şekilde karakterize edilmiş metin reklamı ile birlikte ürününüzün ya da hizmetinizin reklamı doğru kişilere ulaşabilmektedir.
Doğru kişilerin dikkatini çekebilmek içinde ilk olarak başlık kısmında vurucu ve dikkat çekici olmakta fayda vardır. Sonrasında ise açıklama kısmında etkili olmak gerekmektedir. Son olarak da site adresinizi yani url olarak ifade edilen sayfa adresinizi ekleyebilirsiniz.

Google Görsel Reklam Ağı (Google Ads Görsel Reklam)

Araştırma sonuçları, internet kullanıcılarının zamanlarının %95ini internet sitelerinde geçirdiklerini göstermektedir. Görsel reklam ağının metin reklamlarından bağımsız ve avantajlı olması potansiyel müşterilere bir talep daveti oluşturabilmesindedir. Bu şu anlama gelmektedir; metin reklamındaki gibi talebi müşteri oluşturmaz , iyi tasarlanmış bannerlarla talebi siz oluşturarak müşterinin dikkatini çekebilirsiniz. Özellikle görsel reklam ağında kullanılan yeniden pazarlama anlamına gelen remarketing ile, potansiyel müşterileriniz ürünü satın almaktan vazgeçse bile, farklı sitelere yaptığı ziyaretlerde satın almaktan vazgeçtiği ürünün reklamları ile karşılaşabilmektedir. Bu da kişinin ürüne geri dönüş ve ürünü satın alma sürecine etki etmektedir.

Google görsel reklam

Google Harita Reklamları

Google maps üzerinde yapılan aramalarda da markanızın reklamını yapabilirsiniz. Haritalar üzerinde yapılan reklamların size sunduğu avantaj ise daha çok telefon dönüşü olarak oluşmaktadır. Daha fazla telefon dönüşü ile birlikte potansiyel müşterilerinizle iletişim kurma imkanına erişmiş olursunuz.

Google Mail (Gmail ) Reklamları

Gmail dünya genelinde 1,2 milyarı aşkın bir kullanıcı populasyonuna sahiptir. Kullanıcı sayısının fazla oluşu reklam taleplerine doğru cevaplar vermesi açısından bir avantaj sunmaktadır ve mobil cihazlarla da uyumlu bir şekilde görüntülenmektedir.

Youtube Video Reklamları

Son yıllarda youtube videoları kullanıcılar tarafında büyük oranda ziyaret almaktadır. Bunda görsel ve video içeriğin kullanılmasının ve dikkat çekici ve konusuna göre öğretici içeriklerin yer alması da etkilidir. Durum böyle olunca youtube gün içerisinde kullanıcıların sıklıkla ziyarette bulunduğu bir platform konumuna gelmiştir. Youtube üzerinde vereceğiniz reklamların video içeriği ile ilişkili olması hedef kitlenin daraltılmasında ve hedef kitleye ulaşılması konusunda sizi destekleyici olacaktır.
Markanızın potansiyel müşterilerine ulaşmak ve hizmetinizi duyurmak için kullancıların sizi keşfetmesine olanak tanıyın.

Dijital Dünyada Trendleri Yakalayın !

Doğru ve Güvenilir Bir Adım Atmanız İçin Buradayız...

[]
1 Step 1
Telefon Numaramız : 0(543) 535 15 13
veya
Bize Yazın Biz Size Ulaşalım

(isteklerinizin sağlıklı değerlendirilebilmesi için alanları eksiksiz doldurun.)

reCaptcha v3
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
WhatsappHemen Ara