E-Ticaret Sitesi

E-Ticaret Sitesi Tasarımı hizmetimiz ile yönetimi kolay, satış odaklı Size Özel Tasarım E-Ticaret Siteleri ile satış yapmaya başlayın.

Aklınızda çok iyi bir fikir var, bunu gerçekleştirecek hevesiniz ve en önemlisi bu iş için gerekli bütçeniz var. Fakat internetten alışveriş dünyasına yabancısınız. İster daha önce ticaret yapmış olun, isterse ilk kez ticarete girecek olun, e-ticaret satış işine girdiğinizde neredeyse eşit seviyeden işe başlamış olursunuz. Çünkü dijital satış (e-ticaret) dünyasında tamamen kendi kuralları olan bambaşka bir disiplin vardır.

E Ticaret

Özel Tasarım E Ticaret Siteleri

Her firmanın hitap ettiği sektör birbirinden farklıdır. Farklı ticari sektörler, farklı alternatif çözümler gerektirir. dijital ortamda oluşturmak istediğiniz sitede de size özel çözümlerin sağlanması gerekir. Bu çözümleri size sağlamakla yükümlü uzman kişilerden ya da ajanslardan destek almanız gerekir.

Özellikle satık yapacak olan firmalara yönelik hazırlanan eticaret sitelerinde tasarım oldukça önemlidir. Normal mağazaların vitrin örneğinde olduğu gibi, dijital ortamda da web sitesinin tasarımı, firmanın görünen tarafıdır ve bir tür vitrin görevindedir. Çoğu yapılan araştırmalar sonucunda, ziyaretçilerin görsele daha önem verdiklerini gösteriyor. Bu yüzdendir ki firmanıza özel olarak yaptıracağınız görsel içeriklerle, potansiyel müşterilerinizi etkileyebilir, onları sürekli sitenizden alışveriş yapar hale dönüştürebilirsiniz.

Firmanızı görsel olarak ziyaretçilere en iyi şekilde tanıtacak ve profesyonel çözümlerle hazırlanan eticaret site tasarımını, mustafasarica.com sitesinde yaptırabilirsiniz.

Standart Paket Değil Size Özel Çalışmalar

Çoğu E-ticaret ajansları ya da uzmanları, satın alan kişiye faydasından çok bu işlemden ne kadar kazanç elde edeceğini düşünür. Bu yüzden de sizi düşünüyoruz ihtiyacınız bunlardır adı altında paketler sunarak bir nevi müşteriyi kısıtlanmaya zorlar. Daha sonra da site sahibine bu işlem şu fiyat ama şu modül sizde yok bu fiyat diye sürekli kazanç elde etmeye çalışır. Ayrıca herhangi bir eticaret paketi satın alındığında sizin hiç ihtiyacınız olmayan, kullanmayacağınız özellikler için de ücret ödemeniz gerekir. Kişisel olarak her ne sektör olursa olsun kısıtlanmaya karşıyımdır. Bu yüzdendir ki yaptığımız çalışmalarda da sizlere paket sunmak yerine tam ihtiyacınız ne ise ona göre çözüm sunmaktayız. İhtiyacınıza özel çalışmalar yaptırdığınızda, hem fiyattan, hem de zamandan tasarruf edilebilirsiniz. Örneğin satın aldığınız e-ticaret web sitenizde tüm çalışmaları yaptırdınız ve sadece ürünlerin açıklaması ile ilgili çalışma yapılması gerekiyor. Sadece ürün açıklaması çalışması yaptırdığınızda, paket içinde açıklama yer alsa dahi diğer maddelere gereksiz para harcamış olursunuz.

E-ticaret siteniz için neye ihtiyacınızın var olduğunu net şekilde bilemeyebilirsiniz. Zaten web sitenizin sağlıklı şekilde çalışabilmesi için bir uzmanla çalışıyor olmalısınız.

E Ticaret Uzmanı

E-ticaret sitesi kurmaya karar verdiyseniz, bu işe girişmeden önce bilmeniz gerekenleri sizin için listeledik..

Tüm ilginizi verin
İster sadece dijital ortamda var olacak bir marka oluşturuyor olun ister fiziksel olarak var olan markanız için bir e-ticaret sitesi açıyor olun fark etmez. Gireceğiniz bu iş için tam bir konsantrasyonun gerekliliğini, e-ticaretin bir ek iş ya da hobi olmadığını unutmayın. Farklı bir sektörde çalışıyorken kafanızdaki fikirle e-ticaret yönelmeye karar verdiyseniz, artık diğer işinize ayıracak fazla bir zamanınız kalmayacaktır. Var olan markanızın dijital mağazasını oluşturuyorsanız da mutlaka burası için uzman kişilerden oluşan bir ekibe ihtiyaç duyacaksınızdır. Çünkü dijital dünyada ince teferruatları olan beklediğinizden daha büyük bir dünya sizi bekliyor. Unutmayın ki, başarılı e-ticaret yapan web sayfalarının işleyişinin dışarıdan basit görünmesinin sebebi, görünmeyen kısımda kusursuz bir kurgu olmasından kaynaklanıyor.

Şirket Kurmalısınız
Mutlaka ürün veya hizmet satıyorsanız fatura kesmek zorundasınızdır. Bu işlemi yapabilmek için de şirket kurmanız gereklidir. Halihazırda şirketiniz var ise e-ticaret siteniz için ayriyetten şirket kurmanıza gerek kalmaz. Ancak var olan şirketiniz aynı faaliyet kapsamındaysa. Eğer değilse muhasebeciniz ile iletişime geçip internetten ne satacağınız bilgisini vererek gerekli işlemleri yapmasını isteyebilirsiniz.

Domain İsmi
Eğer bir şirketini varsa aynı isimde bir domain adı alabilirsiniz. Yeni bir marka oluşturacaksanız alacağınız domain adının aynı zamanda markanızın ismi olacağını unutmayın. Yapacağınız işle alakalı kısa ve akılda kalıcı bir domain ismi satın almak ilk hedefiniz olmalı. Sizi ifade eden bir isim bulamazsanız bile kısa kelimelerden oluşan bir domain ismi almaya özen gösterin. Hiçbir potansiyel müşteri uzun uzun bir sitenin adını adres çubuğuna yazmak istemez.

Hukuki Süreçler
Fiziksel satışlarda olduğu gibi e-ticarette de yerine getirilmesi gereken yükümlülükler vardır. Kullanıcı sözleşmesi, gizlilik sözleşmesi, mesafeli satış sözleşmesi gibi sözleşmelerin ziyaretçilerin görebileceği yerlerde hazır bulunması gerekir. Bunlar sözleşmeleri hazırlamak için bilişim hukuku konusunda deneyimli bir avukattan yardım almak en iyisi.

Altyapı/Yazılım
Açık kaynaklı (Woocommerce, Opencart, PrestaShop), hazır e-ticaret altyapıları ya da direkt entegrasyon. E-ticaret sitenizin nasıl bir altyapıda olacağına karar vermelisiniz. Açık kaynaklı eticaret siteleri büyük firmalar tarafından da tercih edilen, oldukça işlevsel ve güvenilir alt yapıdadırlar. Tabii size özel bir iş modeliniz varsa özel bir eticaret yazılımı yaptırabilirsiniz. Ancak bu biraz daha maliyetli ve zaman alan bir iş olacaktır.

E-ticaret Tasarımı
Tasarımda kullanılacak renk uyumundan ikonların boyut ve konumlarına kadar her şeyin özel bir anlamı bulunur. Kullanıcıların alışkanlıklarını iyi analiz etmeli ve hazırlanacak tasarımda bu analizin sonuçlarına dikkat etmelisiniz. Sade görünen, görsellerin daha ön planda olduğu ve ziyaretçiyi yormayan tasarımların trend olduğunu unutmayın. Bu saydıklarımızın dışında önemli bir unsurda SEO uyumudur. Eticaret Sitenizin arama motorları ile uyumluluğu konusunda bir SEO uzmanından mutlaka destek almalısınız.

İçerik ve Ürün Açıklamaları
Aynı ürünü sizden başka birden çok eticaret sitesi satar, ancak ürünle alakalı en detaylı bilgiyi kullanıcıya veren her zaman kazanmaya daha yakındır. Satılmak istenen ürünlerin kategori sıralamasından, tek tek ürün açıklamalarına kadar web sitenizde kullanıcıya odaklı içeriğe yer verirseniz arama motorlarında da o kadar çok üst sıralarda çıkma ihtimaliniz vardır. Ziyaretçi sayınız artarsa satış yapma şolasılığınızda artmış olur.

Ödeme Sistemleri
E ticaret sistemlerinde ki ödeme yöntemlerinden en yaygın kullanılan üç tanesi, Havale/EFT, Kapıda Ödeme ve Kredi Kartı ile ödemedir. Bu ödeme yöntemlerinden en önemlisi taksit imkanı da bulunduran kredi kartı ile ödemedir. E-ticaret sitenizde mutlaka olması gerekli ödeme yöntemidir.

Güvenlik
İnternetten alışverişe hala güvenemeyen ziyaretçiler bulunmaktadır. Siz web sayfanızda bu güveni karşı tarafa vermekle yükümlüsünüzdür. Özellikle kredi kartı bilgilerinin güvenli bir şekilde bankaya ulaşmasını sağlayan ve üçüncü şahısların ulaşımını imkansız kılan güvenlik sistemine ihtiyacınız olacak. 3D ödeme, SSL sertifikası, PCI DSS kavramlarını araştırıp nasıl sahip olmanız gerektiğine bir bakın derim.

Reklam, Pazarlama
E-ticaret girişimindeki en önemli kısım burası. Reklam ve pazarlama kısmında sizi bambaşka bir dünya bekliyor. Fiziksel bir mağaza açılışında nasıl şaşalı bir açılış yapıp broşür dağıtıyorsanız, eticaret sitenizi açtığınızda da bunu hedef kitlenize duyurmak için yapmanız gerekenler var. Dijital pazarlama kendi içinde birçok alt dalı olan çok başka bir uzmanlık alanı. Google Ads (Adwords), Seo Çalışması, remarketing, e-mailing, sosyal medya reklamları ve diğer tüm yöntemleri doğru kullanmak çok önemli. Doğru anahtar kelimelerle doğru hedef kitleye ulaşmak ve bunun için iyi bir bütçe ayırmak gerektiğini unutmayın.

Dijital Dünyada Trendleri Yakalayın !

Doğru ve Güvenilir Bir Adım Atmanız İçin Buradayız...

[]
1 Step 1
Telefon Numaramız : 0(543) 535 15 13
veya
Bize Yazın Biz Size Ulaşalım

(isteklerinizin sağlıklı değerlendirilebilmesi için alanları eksiksiz doldurun.)

keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
WhatsappTelefon