Masaüstü Bilgisayardan Instagram’da Paylaşım Yapma


Instagram, yaptığı yeniliklerle kullanıcılarına tam fonksiyonel bir web uygulaması sundu. Yenilikler sayesinde akıllı telefonların web tarayıcılarından, herhangi bir uygulamaya ihtiyaç duyulmadan fotoğraf paylaşımı yapılabiliyor.

Ancak ne yazıktır ki Instagram, halen masaüstü tarayıcılar için fotoğraf paylaşımına müsade etmemekte. Biz yine de herkesin yapabileceği basit bir yöntemle masaüstü bilgisayarlardan da Instagram’da fotoğraf paylaşımında bulunabiliyoruz. Üstelik hiçbir ekstra uygulama veya bilgisayara program vs yüklemeden.

 

Sizler de fotoğraflarınızı önce bilgisayarınızda düzenleyip, sonra telefona bir şekilde yollayıp, ardından da Instagram da paylaşanlardansanız, bu basit yöntem işinizi çok daha kolaylaştıracaktır.

Masaüstü tarayıcılardan Instagram fotoğrafı nasıl paylaşılır?

Ziyaret ettiğimiz internet siteleri, user agent(kullanıcı aracısı) sayesinde bizim nasıl bir cihazdan giriş yaptığımızı algılamaktadır. Bir çok tarayıcıda biz bu aracıyı değiştirebilmekteyiz. Yapılacak işlemde tam olarak bu aslında. Bu işlemle sanki masaüstü değil de bir mobil cihazdan giriş yapmış gibi göstereceğiz kendimizi. Böylelikle de fotoğraf paylaşımı yapabileceğiz. Peki bu işlemi nasıl yapacağız, gelin adım adım uygulayalım.

Chrome Tarayıcısı

Chrome tarayıcınızı açın. Sonrasında  “Ctrl + Shift + C” kısayolu ile veya F12 tuşuna basarak “Geliştirici Araçları”nı açın. Tarayıcının yan tarafında kodlarla dolu bir pencerenin açıldığını göreceksiniz. Bu pencerenin üst kısmında, Elements’in solunda telefon benzeri bir ikon bulunmakta. Bu ikona tıklayın.(fotoğrafta göstermekteyim)

Sonra Instagram.com’u açıp, giriş yaptığınızda, ekranın alt tarafında paylaşım yapmanızı sağlayacak kamera butonunu göreceksiniz. İstediğiniz fotoğrafı bu şekilde paylaşabilirsiniz.

Firefox Mozilla Tarayıcısı

Aynı işlem bu tarayıcı içinde geçerlidir. Tek fark mobil ikonu solda değil sağ tarafta bulunmaktadır.

WhatsappHemen Ara